LED pendant WL MONROE 090 12W CCT WH LED CONCEPT
Code of product:
00000111571
Only 2 left
More Information
| Brand | LED CONCEPT |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
Description
The WL MONROE 090 12W CCT WH pendant lamp is a stylish and practical solution for a modern interior.
Its laconic cylindrical shape and white color harmoniously fit into any room, adding light and lightness to the space.
The CCT system allows you to choose the color temperature from warm to cold light, creating the desired atmosphere - coziness in the living room or bright work light above the kitchen table.
Ideal for accent and main lighting, creating a modern, atmospheric and functional space.
WL MONROE 090 12W CCT WH is a pendant lamp that combines elegant design, energy efficiency and a comfortable atmosphere for any room.
Characteristics
| Brand | LED CONCEPT |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
| Method of fastening | Mounting bar |
| Number of shades | 1 |
| Form | Cylinder |
| Style | Loft, Contemporary, Minimalism |
| Material | Metal |
| Power | 12 |
| Живлення | Chain |
| Luminous flux | 1000 |
| Color temperature | ССT (2800-6000K) |
| Operating temperature range | -20°C...+50°C |
| Service life | 30000 H |
| Light | LED SMD 2835 |
| Mains voltage (V) | AC 165-265V 50-60Hz |
| Integrated LED | Yes |
| Degree of protection | IP20 |
| Energy efficiency class | А+ |
| Eye protection | Yes |
| Width (cm) | 9 |
| Length (cm) | 6 |
| Height (cm) | 100 |
| Scattering angle | 120 |
| Main light | No |
| Additional light | Yes |
| Color | White |
| Category | Pendant lights |
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000111571