LED floodlight LED SHPAK D-100W 6500K, IP65, 241x185x25mm, gray, aluminum LIGHT SET
Code of product:
00000114418
More Information
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | SHPAK |
| Guarantee | 24 month |
Description
The LED SHPAK D-100W floodlight from LIGHT SET is a powerful solution for lighting large areas: courtyards, building facades, parking lots, warehouses and industrial facilities. The power of 100 W provides an intense light flux, and the cold light temperature of 6500K creates bright and clear lighting.
The housing is made of durable aluminum in gray, which contributes to effective heat dissipation and long service life. Thanks to the IP65 protection rating, the floodlight is reliably protected from dust and moisture, therefore it is suitable for outdoor use. Dimensions of 241×185×25 mm ensure convenient installation and versatility of use.
Characteristics
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | SHPAK |
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
| Method of fastening | Mounting bar |
| Number of shades | 1 |
| Form | Rectangular |
| Material | Aluminum |
| Style | Modern, Minimalism |
| Power | 100 |
| Power | 100W |
| Живлення | Мережа 220V |
| Lighting area | 30+ м² |
| Luminous flux | 9000 |
| Color temperature | Cold light (6500К) |
| Color Rendering Index | >80 Ra |
| Scattering angle | 120° |
| Service life | 50000 H |
| Light | DOB LED |
| Mains voltage (V) | 220-240V |
| Integrated LED | Yes |
| Degree of protection | IP65 |
| Operating temperature range | -20°C...+50°C |
| Width (cm) | 24,1 |
| Length (cm) | 18,5 |
| Height (cm) | 2,5 |
| Color | Gray |
| Category | Spotlights |
Video LED floodlight LED SHPAK D-100W 6500K, IP65, 241x185x25mm, gray, aluminum LIGHT SET
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000114418