LED lamp GUTA LED 12R 12W 4500K, Ø149mm, white, LIGHT SET
Code of product:
00000114413
More Information
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | GUTA |
| Guarantee | 24 month |
Description
LED lamp GUTA LED 12R from LIGHT SET is a practical and energy-efficient solution for lighting residential and commercial premises. The power of 12 W provides bright and uniform lighting, and the neutral light temperature of 4500K creates comfortable conditions for work and everyday use.
The model has a diameter of 149 mm and is made in classic white, which makes it easy to combine it with different interior styles. The laconic design and simple installation make the lamp a convenient and versatile option for the kitchen, hallway, office or other premises.
Characteristics
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | GUTA |
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
| Method of fastening | Built-in mounting (flush) |
| Number of shades | 1 |
| Form | Round |
| Style | Modern, Minimalism |
| Material | Plastic |
| Power | 12 |
| Живлення | Мережа 220V |
| Lighting area | до 10 м² |
| Luminous flux | 1200 |
| Color temperature | Neutral light (4000-4500K) |
| Operating temperature range | -10°C...+55°C |
| Service life | 30000 H |
| Light | LED SMD |
| Mains voltage (V) | AC 110-265V 50/60Hz |
| Integrated LED | Yes |
| Degree of protection | IP20 |
| Height (cm) | 2,7 |
| Diameter (cm) | 14,9 |
| Mortise diameter (mm) | 120 |
| Main light | Yes |
| Additional light | Yes |
| Color | White |
| Category | Recessed spotlights |
Video LED lamp GUTA LED 12R 12W 4500K, Ø149mm, white, LIGHT SET
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000114413