LED lamp GUTA LED 24R 24W 4500K, Ø220mm, white, LIGHT SET
Code of product:
00000114415
More Information
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | GUTA |
| Guarantee | 24 month |
Description
The GUTA LED 24R LED luminaire from LIGHT SET is a powerful and energy-efficient solution for lighting residential and commercial premises. The power of 24 W provides bright and uniform lighting, and the neutral light temperature of 4500K creates a comfortable atmosphere for daily use.
The model has a diameter of 220 mm and is made in white, which makes it easy to combine it with various interior styles. Thanks to its laconic design and easy installation, the luminaire is perfect for the kitchen, hallway, office or other premises.
Characteristics
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | GUTA |
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
| Method of fastening | Built-in mounting (flush) |
| Number of shades | 1 |
| Form | Round |
| Style | Modern, Minimalism |
| Material | Plastic |
| Power | 24 |
| Живлення | Мережа 220V |
| Lighting area | 10–15 м² |
| Luminous flux | 2400 |
| Color temperature | Neutral light (4000-4500K) |
| Operating temperature range | -10°C...+55°C |
| Service life | 30000 H |
| Light | LED SMD |
| Mains voltage (V) | AC 110-265V 50/60Hz |
| Integrated LED | Yes |
| Degree of protection | IP20 |
| Height (cm) | 3 |
| Diameter (cm) | 22 |
| Mortise diameter (mm) | 185 |
| Scattering angle | 120° |
| Main light | Yes |
| Additional light | Yes |
| Color | White |
| Category | Recessed spotlights |
Video LED lamp GUTA LED 24R 24W 4500K, Ø220mm, white, LIGHT SET
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000114415