LED LISSADELL R 90W RC Ø500mm LED CONCEPT LED luminaire
Code of product:
00000111409
Only 1 left
More Information
| Brand | LED CONCEPT |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
Description
The LED LISSADELL R 90W RC Ø500 mm lamp is a modern accent in your interior, creating a cozy and harmonious atmosphere.
Its smooth lines and minimalist design will organically fit into any room, adding lightness and style to the space.
Soft adjustable light will help set the right mood: from warm home comfort to bright work lighting.
Thanks to the remote control, you can easily change the intensity and color temperature, adjusting the lamp to different situations - evening relaxation, a festive atmosphere or a quiet night mode.
LED LISSADELL will become not only a source of light, but also a stylish decorative element that will emphasize the modern character of your interior and give comfort at any time of the day.
Characteristics
| Brand | LED CONCEPT |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
| Method of fastening | Mounting bar |
| Form | Round |
| Style | Contemporary, Minimalism, Hi-tech |
| Material | Plastic+Metal |
| Power | 90 |
| Lighting area | 20–25 м² |
| Luminous flux | 6850 |
| Color temperature | ССT (2800-6000K) |
| Operating temperature range | -20°C...+60°C |
| Service life | 50000 H |
| Light | LED SMD 2835 |
| Mains voltage (V) | AC 185-240V 50-60Hz |
| Integrated LED | Yes |
| Brightness adjustment | Yes |
| With remote control | Yes |
| Night light function | Yes |
| Degree of protection | IP20 |
| Energy efficiency class | А+ |
| Eye protection | Yes |
| Width (cm) | 51 |
| Length (cm) | 40 |
| Height (cm) | 6 |
| Scattering angle | 180° |
| Main light | Yes |
| Additionally | Diffuser "Starry Sky" |
| Additional light | Yes |
| Color | White |
| Category | Ceiling lights |
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000111409