Street lamp MINITOMMY-EL SPIKE GU10 LED 2.9W CCT 2700/4000K, plastic black FUMAGALLI (lamp in the kit)
Code of product:
00000114503
More Information
| Brand | FUMAGALLI |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | Italy |
Description
The MINITOMMY-EL SPIKE GU10 LED 2.9W CCT SET from FUMAGALLI is a compact and versatile option for decorative outdoor lighting. Thanks to its spike design, it is convenient to install in the ground, which makes the model ideal for illuminating flower beds, paths, bushes and landscape elements.
The housing is made of durable plastic, resistant to moisture, ultraviolet and temperature extremes. The lamp is equipped with a 2.9 W GU10 LED lamp with CCT function (2700/4000K), which allows you to choose between warm and neutral light depending on the desired effect.
Characteristics
| Brand | FUMAGALLI |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | Italy |
| Method of fastening | Surface mounting (surface) |
| Number of shades | 1 |
| Form | Oval shaped |
| Material | Plastic |
| Style | Modern, Minimalism |
| Under a replacement lamp | GU10 |
| Base type | GU10 |
| Type of light source | Under a replacement lamp |
| Power | 2,9 |
| Живлення | Мережа 220V |
| Luminous flux | 390 |
| Color temperature | CCT (2700/4000K) |
| Light | 1 х LED GU10 |
| Complete with a lamp | Yes |
| Cartridge included | Yes |
| Mains voltage (V) | 220V |
| Integrated LED | No |
| Degree of protection | IP66 |
| Operating temperature range | -60°C...+90°C |
| Width (cm) | 12,2 |
| Height (cm) | 31 |
| Color | Black |
| Category | Landscape lighting |
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000114503