Street lamp DISMA/GIAMPY BLACK CLEAR E27, plastic, black, FUMAGALLI
Code of product:
00000113959
More Information
| Brand | FUMAGALLI |
|---|---|
| Collections | GIAMPY |
| Guarantee | 24 month |
Description
The DISMA/GIAMPY BLACK CLEAR E27 street lamp from FUMAGALLI is a practical and reliable solution for lighting residential areas and landscape areas. The classic design in black with a transparent shade looks restrained and neat, harmoniously complementing the exterior in a modern or traditional style.
The body is made of impact-resistant plastic, resistant to moisture, ultraviolet and temperature extremes, which ensures long-term operation in open space. The lamp is designed for a lamp with an E27 base and is suitable for lighting paths, garden alleys, entrances, terraces and recreation areas, guaranteeing stable operation in everyday conditions of use.
Characteristics
| Brand | FUMAGALLI |
|---|---|
| Collections | GIAMPY |
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | Italy |
| Method of fastening | Surface mounting (surface) |
| Number of shades | 1 |
| Form | Asymmetric shape |
| Material | Plastic |
| Style | Modern, Minimalism |
| Under a replacement lamp | Е27 |
| Base type | E27 |
| Type of light source | Under a replacement lamp |
| Power | 12 |
| Живлення | Мережа 220V |
| Lighting area | до 10 м² |
| Light | 1 х LED E27 |
| Complete with a lamp | No |
| Cartridge included | Yes |
| Max. power of one GX53 lamp: | 12W |
| Mains voltage (V) | 220V |
| Integrated LED | No |
| Degree of protection | IP55 |
| Operating temperature range | -30°C...+80°C |
| Width (cm) | 21 |
| Height (cm) | 33 |
| Diameter (cm) | 21 |
| Color | Black |
| Category | Landscape columns |
Матеріали
Video Street lamp DISMA/GIAMPY BLACK CLEAR E27, plastic, black, FUMAGALLI
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000113959