Street lamp post PETROS K 151565 1xGX53, 150x150x650mm, aluminum, gray LIGHT SET
Code of product:
00000114313
More Information
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | PETROS |
| Guarantee | 24 month |
Description
The PETROS K 151565 street lamp-column from LIGHT SET is designed for lighting garden paths, terraces, courtyards and the surrounding area. The model is equipped with a GX53 base, which allows the use of modern energy-efficient LED lamps.
The body is made of aluminum in gray, which ensures durability and resistance to weather conditions. Thanks to the dimensions of 150×150×650 mm and a discreet modern design, the lamp harmoniously complements the landscape and architecture of the yard.
Characteristics
| Brand | LIGHT SET |
|---|---|
| Collections | PETROS |
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | China |
| Method of fastening | Surface mounting (surface) |
| Number of shades | 1 |
| Form | Rectangular |
| Material | Aluminum, plastic |
| Style | Modern, Minimalism |
| Under a replacement lamp | GX53 |
| Base type | GX53 |
| Type of light source | Under a replacement lamp |
| Power | 12 |
| Живлення | Мережа 220V |
| Lighting area | до 10 м² |
| Scattering angle | 180° |
| Light | 1 х LED GX53 |
| Complete with a lamp | No |
| Cartridge included | Yes |
| Max. power of one GX53 lamp: | 12W |
| Mains voltage (V) | 220-240V |
| Integrated LED | No |
| Degree of protection | IP54 |
| Operating temperature range | -20°C...+50°C |
| Width (cm) | 15 |
| Length (cm) | 15 |
| Height (cm) | 60 |
| Color | Gray |
| Category | Landscape columns |
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000114313