Recessed street lamp TERESA 90 GU10 SMART PACK, plastic, white, FUMAGALLI
Code of product:
00000114499
More Information
| Brand | FUMAGALLI |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | Italy |
Description
The TERESA 90 GU10 SMART PACK recessed street light in white from FUMAGALLI is a modern and compact solution for outdoor lighting. Thanks to its recessed format, it is ideal for installation in walls, stairs, terraces or facades, providing neat illumination and harmoniously complementing both modern and classic exteriors.
The housing is made of durable plastic, resistant to moisture, ultraviolet and temperature extremes, which guarantees reliable operation outdoors. The lamp is equipped with a GU10 socket and comes in a SMART PACK format, which makes it convenient to install and use for illuminating paths, stairs and recreation areas.
Characteristics
| Brand | FUMAGALLI |
|---|---|
| Guarantee | 24 month |
| Country of manufacture | Italy |
| Method of fastening | Built-in mounting (flush) |
| Number of shades | 1 |
| Form | Round |
| Material | Plastic |
| Style | Modern, Minimalism |
| Under a replacement lamp | GU10 |
| Base type | GU10 |
| Type of light source | Under a replacement lamp |
| Живлення | Мережа 220V |
| Lighting area | до 5 м² |
| Light | 1 х LED GU10 |
| Complete with a lamp | No |
| Cartridge included | Yes |
| Mains voltage (V) | 220V |
| Integrated LED | No |
| Degree of protection | IP55 |
| Operating temperature range | -60°C...+90°C |
| Width (cm) | 9 |
| Height (cm) | 10 |
| Color | White |
| Category | Built-in lights |
Video Recessed street lamp TERESA 90 GU10 SMART PACK, plastic, white, FUMAGALLI
Reviews (0)
0
of reviews
Product code: 00000114499